Utazzunk, mert egészséges!



No, de miért? Rövidre fogva a választ, ha a személyiségünkhöz illő és megfelelő hosszúságú utat választunk, akkor bizony egészségesebben térünk haza. 

Milyen út illeszkedik a személyiségünkhöz? Olyan, melynek hallatán hezitálás nélkül útra kelnénk, van benne valami, ami felpezsdít, motivál.  Legyen az: családlátogatás, új ország felfedezése, új kultúra megismerése, üzleti lehetőség felkutatása, gyógyhelyre való eljutás, különleges sport  kipróbálása stb. 

Ha esetleg nem vagyunk tisztában azzal, hogy minket mi motivál, akkor érdemes utazással kapcsolatos képeket nézegetni. Ahol dobban a szív, ott a helyünk. Ha a szervezés során izgalmunk lankadatlan, akkor azt a gyeplőt nem szabad elengedni.


Természetesen a szervezés során korlátokba ütközhetünk. Melyek ezek? Elsősorban: a pénz, az idő és az utitárs. Ha már tudjuk mi motivál minket, de úgy érezzük, hogy anyagi korlátokba ütközünk, akkor ne legyünk restek picit részletesebben megérteni a vágyunkat. 

Például, ha egy fehér homokos strand lebeg a szemünk előtt nem biztos, hogy távoli exotikus út után kell sóvárognunk. Közlebb is találunk ilyen helyet. De, az sem biztos, hogy a fehér homok vonz, lehet hogy az exotikum varázsol el minket. Exotikus azonban sok minden lehet: fényterápia, masszázs, étel, beszélgetés idegen emberrel, hangtál terápia stb. Egy minden jóval megpakolt toszkán asztal esetén – gondolkozzunk el azon, hogy a kulináris élvezetek vagy a társaság fontos számunkra.

Ahogy a mondás is tartja: "Nem minden az, aminek látszik." Találjuk meg a motivációnkat és azt mélyebben megvizsgálva igazítsuk a lehetőségeinkhez. 

Abban a pillanatban, hogy nem egyedül utazunk szembesülhetünk azzal, hogy a gyermek vagy a társunk miatt nem tudjuk azt tenni, amihez valójában kedvünk lenne. Azonban ha ügyesen szervezünk, akkor mindenki részesülhet valamiben, ami számára fontos. Álljunk nyitottan a másik kívánságához, akkor őt is jobban megismerjük, ezáltal közelebb engedjük magunkhoz.

Mennyi időre utazzunk el, hogy érezzük annak pozitív hatását? A rendszeresen megejtett egész napos kiruccanások mindenképpen fontosak. De törekedjünk az év során egy minimum nyolc napos utazáson is részt venni. A kutatások azt támasztják alá, hogy nyolc nap alatt tudjuk elfelejteni a munkahelyi- és az egyéb kötelezettségek által okozott stresszt. Viszont, vegyük számításba, hogy tizenegy napon túl megszokottá válik ugyanazon hely, és már nem okoz kiugróan nagy örömöt. Pénzre fordítva: a tizenegy napon túli költség kidobott összeg lehet az egészségünk szempontjából. 


Tessék utazni, közelre vagy távolra, egy napra vagy tizenegy napra! Miért? Mert a kutatások azt támasztják alá, hogy: 

·     Nyitottabbá és kreatívabbá válunk.
·     Műveltebbek és okosabbak leszünk.
·     Nő a problémamegoldó képességünk.
·     Megfiatalodunk.
·     Megnyugszunk.
·     Csökken a koleszterin szintünk.
·     Nő a koncentrációs képességünk.
·     Javul a tervező képességünk.
·     Edzettebbé válunk.
·     Jobban megismerjük magunkat. 
·     Új kapcsolatokra teszünk szert.
·     Boldogabbak leszünk.


A jó hír az, hogy az utazás okozta boldogság újraélhető, mert az élmények raktározódnak az emlékezetünkben. Ezek az emlékek újrahívhatók: fotók, hangok, ízek, mesélés útján. Csempésszük be a mindennapjainkba, azokat az elményeket, melyekre szívesen emlékezünk vissza. Jó utat!

Comments

Popular posts from this blog

SuperCamp: a win-win summer holiday solution with teens

Tips for the Person Involved in a Conflict Resolution

Drop by drop our Serbia compatible family version